Półmetek AWS User Group PL ROADSHOW

Jesteśmy już na półmetku ?AWS User Group PL ROADSHOW?

Mimo, że to dopiero połowa a tyle ciekawych rozmów i nowo poznanych osób. Ale przede wszystkim ciekawy czas spędzony na zabawie i poznawaniu AWS!

Hello Katowice

W marcu spotkaliśmy się po raz pierwszy w Katowicach na warsztatach, które odbyły się na Uniwersytecie Śląskim. Wspólnie z Przemkiem i Jarkiem zrobiliśmy krótkie wprowadzenie do chmury AWS, a także posłuchaliśmy wystąpienia jednego z naszych partnerów spotkania, Marcina Ziółkowskiego, CTO w Northmill.

Poczatek

W dalszej cześci razem ze wszystkimi uczestnikami przeszliśmy do budowy rozwiązania opartego w głównej mierze o usługi AWS. Zaczeliśmy od przygotowania frontendu aplikacji, a następnie w ramach kolejnych zadań dodawaliśmy do niego kolejne funkcjonalności. Nie zabrakło też oczywiście czasu na luźne rozmowy przy kawie czy pizzy.

MeetupKatowice

Druga część wydarzenia to meetup, który kilka dni później odbył się w Strefie Centralnej. Mimo późnej pory udało nam się spotkać w dość dużym gronie, a naprawdę było warto. Mieliśmy okazję wysłuchać świetnych prezentacji Wojtka Gawrońskiego, który opowiedział o swoich doświadczeniach i projekcie opierającym się o AWS Lambda i IoT Button. Drugim tematem były mikroserwisy o których opowiedział nam Wojtek Dąbrowski.

Pitstop w Warszawie

Kolejnym miastem, które odwiedziliśmy była Warszawa. W połowie kwietnia spotkaliśmy się na warsztatach w Aviva Polska, gdzie razem zgłębialiśmy tajniki usług AWS i oczywiście budowaliśmy naszą aplikację do zarządania licencjami oprogramowania.

WarsztatWAW

Nie zabrakło dobrych pytań i wymiany własnych doświadczeń. Na koniec warsztatów tak jak w Katowicach rozdaliśmy kilka dostępów do szkoleń on-line na platformie eduzo.pl

KoniecWAW

Na meetupie z kolei MEGA prezentacje zaserwowali nam koledzy Krzysztof Warunek i Marek Wójcik z firmy Dreamlab.pl opowiadając o swoich doświadczenia i planach migracji do chmury AWS.

Więcej o naszych spotkaniach przeczytasz również na blogu Przemka Malaka

Jedziemy dalej

road

W maju odwiedzamy Gdańsk i w najbliższy weekend widzimy się na warsztatach w Amazon Development Center. List uczestników już nam się zapełniła ale zapraszam Cię na meetup Link, który odbędzie się 22 maja w tej samej lokalizacji.

META… w Poznaniu

Tak, w czerwcu nie zwalniamy i zawitamy jeszcze do Poznania, gdzie również zapraszam Cię serdecznie na obydwa spotkania:

WARSZTATY – 15 czerwca -> LINK do rejestracji

MEETUP – 18 czerwca -> LINK do rejestracji

Rezerwuj termin i najlepiej zabierz jeszcze kogoś ze sobą! Będzie masa wiedzy zupełnie za FREE!

AWS UG PL ❤️ …

Na tym nie koniec, no bo jak…

Pracujemy obecnie nad czymś czego jeszcze w AWS UG PL nie było.

Mam nadzieję, że już za chwilę będę się mógł z Tobą tym podzielić, tak więc keep in touch, Cheers ?

PS. Jak zwykle dziękuje wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tych spotkań oraz naszym partnerom:
TECHDATA
Northmill
Gruba.IT
Aviva Polska
Dreamlab
Amazon Web Services
Amazon Development Center
Vernity
Chmurowisko
Zbuduje swoje bezpieczne środowisko AWS.