AWS ROADSHOW – znów w drodze!

Cześć

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny udało nam się wyruszyć w drogę razem z AWS User Group. Kontynuujemy nasze ROADSHOW po Polsce. Być może udało się nam spotkać na jednej z poprzednich edycji. Jeśli nie, to jest okazja aby to nadrobić.

PIERWSZA EDYCJA

Pomysł zrodził się na początku tego roku, aby poruszyć trochę naszą grupe AWS-ową. Czesem od pomysłu do wdrożenia jest krótka droga, dlatego już w marcu spotkaliśmy się w Katowicach, na pierwszych warsztatach i meetupie.

Katowice

Na warsztatach zaczynamy od krótkiego wprowadzenia do AWS, bo zależy nam aby mogły w nich uczestniczyć osoby dopiero zaczynające z chmurą Amazona.
Dalej w kolejnych laboratoriach poznajemy konkretne usługi i budujemy ralnie działającą aplikację.
Skupiamy się tutaj na rozwiązaniach serverless.

Następnie w kolejnych miesiącach spotkaliśmy się w Warszawie, Gdańsku oraz Poznaniu.

POZNAN

W sumie w trakcie tej edycji udało się spotkać z ponad 300 osobami i wspólnie zgłebiać tajniki chmury AWS.

AWS Summit CEE

W międzyczasie w Warszawie odbyła się piersza z serii konferencja AWS Summit CEE. AWS User Group PL miało tam również swoje stanowisko (dzięki pomocy koleżanek i kolegów z AWS).

AWSSummitCEE

Konferencja sama w sobie była bardzo udana, a na naszym stoisku pojawiło się mnóstwo osób, aby wspólnie porozmawiać o AWS o kolejnych inicjatywach w ramach naszej grupy.

Przez cały dzień odbyłem setki rozmów z uczestnikami, których chyba najwięcej pojawiło się właśnie u nas. Co bardzo mnie cieszy ?

RUNDA DRUGA

To właśnie na AWS Summit ogłosiliśmy kolejną edycję AWS USER GROUP PL ROADSHOW. Teraz przyszedł czas na kolejne miasta, Wrocław, Szczecin oraz Lublin.

HELLO Wrocław!

AWSUGWroclaw

We Wrocławiu byliśmy w ostatni weekend. Spotkanie było jednocześnie oficjalnym startem Grupy AWS UG.
Spotkaliśmy się w Wyższej Szkole Bankowej, gdzie przez całą sobotę w zacnym gronie zgłębialiśmy tajniki AWS i Serverless.

Kolejne spotkania

Jak już wsponiałem w tym roku wybieramy się jeszcze do:

Oczywiście gorąco Cię zapraszam. Chcesz poznać AWS oraz technologię Serverless? Nie zwlekaj i zapisuj się!

Imponujący wzrost naszej grupy

Od samego początku zależało nam aby ożywić trochę naszą grupe oraz aby coraz więcej osób zaczęło pojawiać się na spotkaniach. Każde z miast jest inne, ma swoje specyfikę spotkań oraz ilość zaangażowanych osób. Mimo tego zauważamy, że oprócz stałych bywalców na spotkaniach pojawia się coraz więcej nowych osób, które szukają wiedzy nt AWS.

To bardzo dobrze pokazują liczby. Kiedy ruszyliśmy w drogę do Katowica nasza grupa liczyła 2424 osoby. Dziś będąc już po warsztatach we Wrocławiu, to ponad 3100 osób (wzrost o prawie 1/3 ?) i jestem przekonany, że do końca roku dojdziemy do 3500 ?

JEDNAK, nie o liczby tu chodzi. Najważniejsze, że wszyscy mamy takie miejsce gdzie możemy się zorganizować i wspólnie poznawać i zgłebiać tajniki chmury AWS. Tym właśnie jest AWS USER GROUP PL. Jak głosza nasze główne ząłożenia:
EDUKACJA
ŚWIADOMOŚĆ
INSPIRACJA
ZAANGAŻOWANIE

I tego się trzymamy. Cheers?Zbuduje swoje bezpieczne środowisko AWS.