AWS User Group PL ROADSHOW

Cześć!

Dawno się nie słyszeliśmy ponieważ przez ostatni rok wiele się nie działo na moim blogu. Postanowiłem to jednak nadrobić i zacząć znów częściej publikować.

Ponieważ jest ku temu świetna okazja, podzielę się dziś z Tobą, tym co przygotowujemy w ramach społeczności AWS User Group PL.

Razem z Przemkiem Malakiem oraz Jarkiem Zielińskim pracujemy nad serią ciekawych zdarzeń pod tytułem AWS User Group ROADSHOW.

Co się zadzieje?

W ramach całej akcji odbędzie się seria spotkań w czterach miastach: Gdańsk, Katowice, Poznań i Warszawa.

W każdej lokalizacji spotkamy się dwa razy na:

1. Całodzienne warsztaty z chmurą AWS.

Sobota to dzień z warsztatami, gdzie będzie okazja poznać lepiej chmurę AWS, a przy okazji zbudujemy realne rozwiązanie.

Najlepsze jest to, że warsztaty są dla KAŻDEGO, nie ma znaczenia czym zajmujesz się na codzień i jaki masz poziom zaawansowania w rozwiązaniach AWS.

Na początek zrobimy krótkie wprowadzenie, czym jest chmura AWS, oraz kilka podstawowych kwesti związanych z kontem AWS. Nastepnie w kolejnych laboratoriach będziemy budować rozwiązanie składające się z różnych serwisów przy okazji omawiając je dokładniej.

Co zbudujemy?

Wyobraź sobie,że jesteś programistą. Może nawet nie musisz sobie tego wyobrażać 😉 Kończysz pracę nad aplikacją, która zmieni Twoje życie. Musisz tylko jakoś udzielać licencji na jej używanie.

W trakcie warsztatów zbudujemy rozwiązanie, które pozwoli Ci przypisywać licencje na określoną ilość dni. Będziesz móc automatycznie przydzielać licencje trialowe. To znaczy nie Ty, tylko rozwiązanie które zbudujesz w trakcie warsztatów.

Będziesz mieć także możliwość zapisywania np. komentarzy od użytkowników, bądź też różnego rodzaju issues, które czasem mogą się pojawić w aplikacji.

W rozwiązaniu nie dotkniemy nawet jednego serwera.
Nie, nie… kontenerów też nie będzie 🙂 Wszystko w oparciu o usługi serverless w AWS.

2. Popołudniowo-wieczorny meetup.

Czyli już dobrze znane (a jeśli nie to tym bardziej Cię zapraszamy) popołudniowe spotkanie, gdzię będzie okazja posłuchać ciekawych wystąpień oraz wspólnie podyskutować i poznać się lepiej.

Kiedy startujemy?

Już w najbliższa sobotę 2-ego marca spotykamy się w Katowicach na warsztach. Dzięki uprzejomości Kuby Gruba.IT oraz firmie Northmill bez której nie udałoby się zorganizować tego, spotkamy się w auli Uniwersytetu Śląskiego.

Jeśli wciąż Ci będzie mało (na co mamy nadzieję), to 13 marca odbędzię się meetup w Strefie Centralnej, gdzie wystąpią najlepsi specjaliści Wojciech Dąbrowski oraz Wojciech Gawroński.

Rejestracja na meetup znajduje się TUTAJ.

Co dalej?

Pełny rozkład jazdy wygląda w tej chwili tak:

Gdzie Warsztaty Meetup
Katowice 02.03 13.03
Warszawa 13.04 18.04
Gdańsk 18.05 02.05
Poznań 15.06 19.06

Rejestracja jest prosta wystarczy wybra datę z tabelki i potwierdzi swoją obecnosc.

Specjalnie dla Ciebie, ogłosilismy już wszystkie meetupy tak aby dać Ci możliowść wybrać najlepszą dla Ciebie datę i lokalizacje.

PARTNERZY

Ci wszyscy, bez których nie udałoby się tego zorganizować. Lista napewno będzie rosła 😉

TechData Northmill

Gruba.IT    Vernity     ChmurowiskoZbuduje swoje bezpieczne środowisko AWS.