"YOU CAN'T DO TODAY'S JOB WITH YESTERDAY'S METHODS AND BE IN BUSINESS TOMORROW"


Info Break #5

Info Break #5 newsy, newsiki

Tym razem łatwa do strawienia ilość. W sam raz na lekki początek tygodnia :)

Coca-Cola Selling Atlanta Data Center nie wszyscy duży gracze myślą o budowaniu własnych DC. Koncern produkujący “słodzoną wodę” pozbywa się DC z racji przenoszenia kolejnych zasobów do chmury.

Azure Container Service is now generally available kontenery to dość ciekawy kierunek, nie dziwi zatem fakt, że i w Azure pojawiło się to rozwiązanie.

Sporo nowości pojawiło się na ostatnim AWS Summit w Chicago, kilka z nich poniżej:

Amazon S3 Transfer Acceleration - czyli opcja która pozwala szybciej wymieniać dane z S3 poprzez wykorzystanie infrastruktury AWS Edge.

AWS Device Farm Remote Access - czyli możliwość zdalnego dostępu do urządzeń mobilnych.

Amazon EBS Update - dwa nowe typy dysków magnetycznych.

AWS Application Discovery Service rozwiązanie mające pomóc w procesie migracji aplikacji do chmury. Niebawem będzie dostepne jako “preview”.

Wszystkie nagrania z AWS Summit Chicago, dostępne są na Youtube, (link do playlisty).

Nauka

Webinaria AWS Kwiecień w tym tygodniu porcja nowych webinariów AWS.

Nowe programy dla specjalistów IT Microsoft - Na Blogu zapytajemila.pl możecie poczytać o nowych programach Microsoft. Oprócz opisu Emil umieścił wszystkie niezbędne odnośniki do rozpoczęcia nauki.

Events

Public Cloud User Group #006 - Warszawa Można się już rejestrować na kolejne spotkanie Public Cloud User Group. Ostateczna data to 18 maja. Zapraszam.

AWS UG PL #16 - Poznań ogłoszona została również data Poznańskiego spotkania AWSUG.

[WRO] 1 spotkanie Microsoft Azure User Group Poland we Wrocławiu - grupa Azure też nie próżnuje. 1sze spotkanie we Wrocławiu już 24 maja.

 


Share this:


Komentarze: