"YOU CAN'T DO TODAY'S JOB WITH YESTERDAY'S METHODS AND BE IN BUSINESS TOMORROW"


Info Break #47

Info Break #47

Info Break

Kolejne wydanie Info Break. W zmienionej lekko 2-tygodniowej formie . Drobne modyfikacje przeszedł mój codzienny workflow i dzięki temu chcę się skupić więcej na pisaniu własnych tekstów. Wierzę, że zmiany te przyniosą Ci korzyści w postaci jeszcze lepszego materiału.

Cloud computing has another killer quarter - AWS 43% revenue grow, Azure 93% business grow, Google 49% revenue grow. W bardziej jasny bądź rozmyty sposób, ale każdy z wielkiej trójki dość mocno rozpoczął ten rok! Myślę, że już nawet najwięksi sceptycy zaczynają rozumieć, że chmura publiczna jest kierunkiem, którego dłużej nie można ignorować. Pytania w stylu “dlaczego chmura?” czas już zamienić na “kiedy i jak?”

Cloud Wars: Is 2017 the Year of the Cloud Land Grab? - mimo, że w 2016 Amazon miał w garści 45% rynku to jednak nie spowalnia i cały czas wypuszczając coś nowego. MS Azure wkłada mnóstwo energii w rozwój swoich usług, podobnie zresztą Google. Wyścig trwa, walka o klienta i terytorium. Nie chodzi tylko o to kto jest lepszy czy tańszy, bo czasem chodzi o to kogo pierwszego napotka klient.

Serverless Computing Will Drive Out Openstack Private Clouds - czytając ten artykuł utwierdziłem się tylko w swoim przekonaniu. Patrze na lewo chmura publiczna, na prawo prywatna. Patrze na lewo: nowe technologie, szybki dostęp, łatwo, pay as you go, potem na prawo: blacha, serwery, zakupy, utrzymanie, tworzenie od podstaw. Znów na lewo: szybko łatwo, biznes i znów na prawo: trudno, wolno, IT. Hmm…

On Serverless, Multi-Cloud, and Vendor Lock In - podobnie jak autor tego tekstu przy tematach serverless słyszę zaraz wcinkę o vendor lock-in. Ok rozumiem, być może Ty/Twoja firma dawno temu daliście się namówić na jakąś technologie, która przywiązała was do siebie na 20 lat. Niesmak jest. Zatem polecam lekturę tego tekstu.

EC2 Price Reductions – Reserved Instances & M4 Instances - 61 obniżka cen, czy kiedyś to się skończy ;)

AWS and the General Data Protection Regulation (GDPR) - w sumie już każdy z dużej trójki zadeklarował się, że od Maja 2018 (MS chyba nawet już od stycznia) ich serwisy bedą zgodne z nową dyrektywą.

Wydarzenia, nauka itp.

Lato pomału się zbliża, więc wysyp meetupów zanim wszyscy się gdzieś rozjadą:

17 Maja - [WAW] 14 spotkanie Microsoft Azure User Group w Warszawie - Spotkanie Warszawskiej grupy MS Azure.

23 Maja - [KRK] 6 Azure Group Poland Kraków oraz

23 Maja - [GDN] 3 spotkanie Microsoft Azure User Group w Trójmieście

26 Maja - AWS UG #26 Warszawa - po co prawda dłuższej przerwie, ale jest! Spotkanie Warszawskiej grupy AWS.

6 Czerwca - AWS User Group PL Meetup #27 - Poznań

8 Czerwca - Public Cloud User Group #009 - Warszawa - no i to najważniejsze 😎 aby potem “miękko” wejść w tryb wakacyjny. Choć lista się zapełniła, to zachęcam do zapisywania się w kolejkę, gdyż jak życie pokazuje na koniec i tak będą roszady i miejsc starczy dla wszystkich zainteresowanych. Będzie MEGA ciekawie!


Share this:


Komentarze: