"YOU CAN'T DO TODAY'S JOB WITH YESTERDAY'S METHODS AND BE IN BUSINESS TOMORROW"


Info Break #45

Info Break #45

Info Break

Kolejne wydanie Info Break. Porcja ciekawych informacji ze świata technologii Cloud i wszystkiego co dookoła.

Capital One’s Cloud Journey Through the Stages of Adoption - polecam każdemu, kto jest odpowiedzialny za IT w swojej firmie. Przykład tego jak jeden z największych baków przeprowadził migrację do chmury.

My excellent cloud adventure: surviving the murky depths of change - czyli o tym jak Microsoft IT migruje się do chmury Azure. Poza ciekawym casem, fajnie widzieć, gdy ktoś sam wykorzystuje rozwiązania które oferuje klientem.

6 Cloud Experts Share Their Best Migration Tips - jeśli migracja do chmury wciąż jest dla Ciebie dużym wyzwaniem, to spójrz jakimi radami dzielą się eksperci.

Azure surpasses AWS as the public cloud of choice - wyniki ankiety wskazują, że coraz więcej (a nawet więcej firm) wybiera chmurę Azure. Taki stan rzeczy pokazuję, że zaufanie i dojrzałość usług Azure rośnie w sile. Koniec końców klienci zyskują większą paletę usług nie tylko od jednego dostawcy. Większa ilość opcji lepsze dopasowanie do własnych potrzeb, oraz większa konkurencyjność cenowa.

Cloud Wars: Microsoft Azure closes the gap on leader AWS - co widać tez po wynikach innej ankiety, gdzie widać, że w obszarze IaaS Azure mocno goni AWS.

Coming in 2018 – New AWS Region in Sweden - jak w tytule, Amazon ogłosił nowy Region w Europie, który z pewnością ucieszy klientów z rejonów nordyckich. W krajach tych adaptacja chmury publicznej jest jedną z najwyższych w całej Europie. Kiedy coś w CEE? 😉

Wydarzenia, eventy itp.

W tym tygodniu:

11 kwietnia - Cloud Infra - Meetup #3 - Warszawa - to już jutro, trzecie spotkanie Cloud Infra, tym razem poświęcone w szczególności rozwiązaniom hybrydowym.

W najbliższej przyszłości:

18 kwietnia - [GDN] 2 spotkanie Microsoft Azure User Group w Trójmieście

18 kwietnia - 7 RÓŻNIC POMIĘDZY WIRTUALNYMI MASZYNAMI W AWS, AZURE I GOOGLE CLOUD PLATFORM, O KTÓRYCH MUSISZ WIEDZIEĆ W 2017! - Darmowe webinarium które organizuje Mirek Burnejko. Świetna okazja aby dowiedzieć się jak wygląda kwestia wirtualnych maszyn oferowanych przez trzech topowych dostawców.

20 kwietnia - InfraXstructure - będzie to już trzecia edycja konferencji na której technicznie bez zbędnego bełkotu mówi się o najnowszych trendach i rozwiązaniach Cloud & Data Center. Na tej konferencji będę miał przyjemność opowiedzieć o chmurze i hajsie! Jeśli nadal rozważasz uczestnictwo, to mam dla Ciebie specjalny kod zniżkowy: ZIOM na 20%! Zapraszam w imieniu organizatorów.

22 kwietnia - Global Azure Bootcamp 2017 - przypominam też o Azure Bootcamp. W Polsce spotkania odbędą się w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Nie zwlekaj i rejestruj się, bo miejsc pomału ubywa.

PS Mam do Ciebie prośbę. Czasem dostaję info, że pominąłem jakiś ciekawy event. Staram się w miarę możliwości “łapać” wszystko. Więc jeśli wiesz o jakimś interesującym spotkaniu, wyślij mi info na [email protected]

Nagrania z Public Cloud User Group 008 - na kanale YT Chmurowisko pojawiły się już wszystkie nagrania. Jeśli ominęło Cię ostatnie spotkanie, to polecam obejrzeć prezentacje. Pracujemy już nad kolejnym spotkaniem. Więcej info już w krótce.


Share this:


Komentarze: