"YOU CAN'T DO TODAY'S JOB WITH YESTERDAY'S METHODS AND BE IN BUSINESS TOMORROW"


Info Break #42

Info Break #42

Info Break

Niezmiennie jak co tydzień nowe wydanie Info Break z nowościami i ciekawymi informacjami nt Chmury Publicznej. Poniżej kilka ciekawych artykułów na dobry początek tygodnia.

SocGen Taps Amazon, Microsoft for Cloud as Banks Target Costs - Jeden z francuskich banków Societe Generale SA współpracując z Microsoft oraz Amazon planuje jako pierwszy z dużych europejskich banków wykorzystywać chmurę publiczną.

5 Lessons We Should All Learn From the GitLab Outage - jakiś czas temu głośno było o awarii GitLab’a. Temat jest o tyle ciekawy, że w wyniku awarii wyszły duże braki związane z przygotowaniem i działaniem Disaster Recovery Plan. Na co warto zwrócić uwagę, znajdziecie w powyższym artykule.

How to Think About Multi-Cloud - po ostatnich awariach jak np AWS S3, czy ostatnich problemach z usługami Storage w Azure nie milkną rozmowy nt. strategii multi-cloud. Powyżej krótki wpis nt. tego na co warto zwrócić uwagę.

Stay proactive to maintain peak cloud performance - dobra wydajność aplikacji to nie tylko infrastruktura i moc serwerów, ale również sposób w jaki jest napisana. Z pewnością “nieograniczona” moc oferowana przez chmurę nie rozwiąże problemów słabo napisanej aplikacji.

AWS re:Invent 2017 - Save the date - 27.11 do 01.12 to ogłoszona niedawno data tegorocznej edycji AWS re:Invent.

The key lesson from our serverless migration - czyli kolejna ciekawa historia migracji do serverless.

Wydarzenia, nauka itp.

W tym tygodniu:

21 Marca - [POZ] 3 spotkanie Microsoft Azure User Group w Poznaniu - spotkanie poznańskiej grupy Azure.

23 Marca - Warsztaty Microsoft Azure dla ISV - jest okazja wyrwać trochę wiedzy. Całodniowe szkolenie poświęcone platformie chmurowej Microsoft Azure.

AWS Monthly Online Tech Talks – March, 2017 - a w tym tygodniu startują comiesięczne webinaria AWS.

W najbliższej przyszłości:

28 Marca - [LDZ] 5 spotkanie Microsoft Azure User Group w Łodzi

29 Marca - var Sovia = new Tech(); - jeśli chciałbyś posłuchać wystąpienia CEO Microsoft Satya Nadella, to będzie ku temu świetna okazja. Więcej info w linku.

4 Kwietnia - IV Edycja Cloud Community - przypominam też o czwartej edycja Cloud Community, na której będę miał przyjemność poprowadzić sesję.

6 Kwietnia - AWS UG #24 Katowice

11 kwietnia - Cloud Infra - Meetup #3 - Warszawa

20 kwietnia - InfraXstructure - Techniczna (i to dosłownie) konferencja Cloud & Data Center dla inżynierów i architektów.

Nagrani z Public Cloud User Group #008 - na kanale Youtube Chmurowisko.pl pojawiają się już nagrania sesji z ostatniej edycji Public Cloud User Group. Jeśli nie mieliście okazji uczestniczyć w spotkaniu to polecam zajrzeć, porządna dawka wiedzy!

Links to YouTube recordings of AWS re:Invent sessions - świętne zestawienie wszystkich nagrań z zeszłorocznego AWS re:Invent. Wszystko na jednej stronie przez co łatwo się wyszukuje.


Share this:


Komentarze: