"YOU CAN'T DO TODAY'S JOB WITH YESTERDAY'S METHODS AND BE IN BUSINESS TOMORROW"


Info Break #41

Info Break #41

Info Break

Jak co tydzień nieprzerwanie i wytrwale, kolejne wydanie Info Break, a w nim:

100 announcements (!) from Google Cloud Next ‘17 - jak w tytule, czyli co zostało na konferencji Google Cloud Next, która miała miejsce w ostatnim tygodniu.

Google Cloud Next ‘17 - All Sessions - na Youtube jest już lista prezentacji z tej konferencji.

AWS vs. Azure vs. Google Cloud: Which free tier is best? - Google wprowadziło zmiany w swoim planie Free tier (patrz “Always Free Products“) dla usług GCP, przy okazji warto zatem przyjrzeć się co dokładnie oferuje każdy wiodącej trójki.

Why Netflix didn’t sink when Amazon S3 went down - wracając jeszcze na chwilę, do ostatniej awarii AWS, jak większość zauważyła, w trakcie problemów z S3 masa dobrze znanych nam portali i serwisów internetowych miała kłopoty z działaniem. Ale nie Netflix…. Dlaczego, więcej info w artykule.

AWS Miał Awarię… i bardzo się z tego powodu cieszę! - przy okazji każdej “głośnej awarii” pojawia się sporo hejtu, ale również ciekawych wniosków. Do grona tych drugich zalicza się ciekawy post na chmurowisko.pl

IT Pro Cloud Essentials – New Azure Offer - o tym programie już pisałem jakichś czas temu, teraz w ramach nowej oferty, każdy dostaje 25$ na miesiąc na Azure przez cały rok.

AWS-blog.pl - dla wszystkich chmuromaniaków, zwłaszcza tych lubujących się w rozwiązaniach Amazon Web Services, mam ciekawą wiadomość. Nowy blog na horyzoncie, którego twórcami są Adam Smolnik (jedyny polski AWS Community Hero), oraz Tomasz Stachlewski (Solutions Architect w Amazon Web Services).

Wydarzenia, nauka itp.

W tym tygodniu:

15 Marca - AWS User Group #23 Trójmiasto oraz,

15 Marca - [GDN] Inauguracyjne spotkanie Microsoft Azure User Group w Trójmieście czyli dwa ciekawe spotkania jednego dnia w Trójmieście. Oba spotkania odbywają się w tym samym miejscu i są zaplanowane tak, aby wszyscy mogli odbyć dwa meetupy jednego dnia!

W niedalekiej przyszłości:

Dwa spotkania grupy Azure:

21 Marca - [POZ] 3 spotkanie Microsoft Azure User Group w Poznaniu

28 Marca - [LDZ] 5 spotkanie Microsoft Azure User Group w Łodzi

29 Marca - var Sovia = new Tech(); - jeśli chciałbyś posłuchać wystąpienia CEO Microsoft Satya Nadella, to będzie ku temu świetna okazja. Więcej info w linku.

4 Kwietnia - IV Edycja Cloud Community - w ramach przypomnienia, czwarta edycja Cloud Community.

6 Kwietnia - AWS UG #24 Katowice

11 kwietnia - Cloud Infra - Meetup #3 - Warszawa - przypominam również o spotkaniu Cloud Infra, trzecia edycja będzie poświęcona rozwiązaniom hybrydowym.


Share this:


Komentarze: