"YOU CAN'T DO TODAY'S JOB WITH YESTERDAY'S METHODS AND BE IN BUSINESS TOMORROW"


Info Break #40

Info Break #40

Info Break

PCUG i po PCUG. Ostatni tydzień był bardzo ciekawy. Za nami 8 spotkanie Public Cloud User Group, na którym pojawiło się ponad 120 osób! A tymczasem, czterdzieste wydanie Info Break.

Compare container orchestration tools from AWS, Google and Azure - krótkie zestawienie podstawowych właściwości i różnić pomiędzy rozwiązaniami kontenerowymi trzech największych dostawców chmury.

The Calm After the Cloud Storm – Our Take on the AWS S3 Outage - artykuł ten jak i wiele innych (patrz mój poprzedni post “Chmury też padają“) jest efektem ostatniej awarii AWS jaka miała miejsce w zeszłym tygodniu. Morał jest jeden, chmury czasem padają i będą padać, zamiast wieszać psy na swoim dostawcy, zastanów się jak zmniejszyć podatność Twojej aplikacji na takie sytuacje.

Summary of the Amazon S3 Service Disruption in the Northern Virginia (US-EAST-1) Region - a co do samej awarii, oficjalny opis i wytłumaczenie całej sytuacji.

Cloud project? Prepare for failure - wiem, że tłukę to w w kółko, ale taka jest prawda. Chmura obiecuje dużo “dobroci”, ale sam przeniesienia aplikacji nie jest łatwy. Warto to dobrze zaplanować i przygotować się na ewentualne problemy.

The top five in-demand cloud skills for 2017 - jeśli nadal zastanawiasz się czy to co robisz na codzień ma jakieś zastosowanie w świecie chmury, to podpowiem Ci, że tak ma! Wymaga to jedynie uzupełnienia bądź zaadaptowania nowych umiejętności, które ułatwią Ci używanie nowej technologii. Powyżej warte uwagii hotskille, być może któryś z nich jest bliski Twoim zainteresowaniom.

Wydarzenia, nauka itp.

Najbliższe spotkania:

15 Marca - AWS User Group #23 Trójmiasto

15 Marca - [GDN] Inauguracyjne spotkanie Microsoft Azure User Group w Trójmieście

W niedalekiej przyszłości:

4 Kwietnia - IV Edycja Cloud Community - to już czwarta edycja tego wydarzenia. “Many Clouds, One Sky” czyli spotkanie o chmurze, w każdy wydaniu :) Zapraszam w imieniu organizatorów.

11 kwietnia - Cloud Infra - Meetup #3 - Warszawa - przypominam o spotkaniu Cloud Infra, trzecia edycja będzie poświęcona rozwiązaniom hybrydowym.


Share this:


Komentarze: